Հայաստանում ԿԿԹԿ ոլորտի Ռազմավարական զարգացման ծրագիր, Ճանապարհային քարտեզ և Երկարաժամկետ ներդրումային ծրագրի Ռազմավարական էկոլոգիական գնահատում փորձնական ծրագիրը նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ:
Կովկասի տարածաշրջանային բնապահպանական կենտրոն հիմնադրամը՝ ՀՀ բնապահպանության նախարարության և ՄԱԿ-ի Եվրապահան Տնտեսական Հանձնաժողովի հետ համատեղ իրականացնում է «Հայաստանում ԿԿԹԿ ոլորտի Ռազմավարական զարգացման ծրագրի, ճանապարհային քարտեզի և երկարաժամկետ ներդրումային ծրագրի» Ռազմավարական էկոլոգիական գնահատման ծրագիրը:
Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին ՀՀ օրենքի 21.06.2014թ. Հ0-110-Ն համաձայն, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի 3-րդ գլխի 31-րդ մասով սահմանված կարգով 2016թ. օգոստոսի 5-ին, ժամը 11.00-ին ՀՀ Կոտայքի մարզպետարանում, օգոստոսի 9-ին, ժամը 12-ին ՀՀ Լոռու մարզպետարանում, օգոստոսի 11-ին, ժամը 12-ին ՀՀ Շիրակի մարզպետարանում, օգոստոսի 16-ին, ժամը 11-ին ՀՀ Սյունիքի մարզպետարանում, օգոստոսի 19-ին, ժամը 12-ին Երևանի քաղաքապետարանում տեղի կունենան ծրագրի նախնական գնահատման հայտի, և փորձագետների կողմից մշակված ՌԷԳ մեկտեղման զեկույցի նախագծի հանրային քննարկումները: Գրավոր դիտողությունները և առաջարկությունները կարող եք ներկայացնել ծանուցումից հետո 15 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ ԿՏԲԿ հայաստանյան գրասենյակի՝ www.rec-caucasus.am պաշտոնական կայքէջում:
Որոնել
Ընտրել օրը: